Yönetim Takımı

Hakan Özyenen
Genel Müdür

BIS'e 2009 yılında katılan Hakan Özyenen’in, yazılım alanında ve özellikle finans sektöründe 20 yıla yakın bir iş tecrübesi bulunmaktadır. Finansal kurumların iş süreçleri hakkında derin deneyimleri olan Hakan Özyenen, geçmişte pek çok bankada üst düzey görevlerde bulunmuştur. Kurucular ve yönetim kadrosunun diğer üyeleri ile birlikte şirketin teknik ve işletme stratejisini yönetmektedir.

1991 yılından bu yana çoğunlukla finans kurumları Bilgi Sistemleri bölümlerinde, programcı, müdür, koordinator ve genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevleri süresince BT’nin hemen her alanı ile ilgili projelerde yer almış ve BT yönetimi konusunda geniş deneyim kazanmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nden 1987 yılında mezun olan Hakan Özyenen, yine aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve 1989 yılında Yüksek Mühendislik Diploması almıştır. 

Cengiz Uyar
Grup Müdürü, Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Çözümleri

Farklı ölçeklerde finans kurumlarının ana uygulamalarının tasarım, geliştirme ve yönetim aşamalarında yer almıştır.

Bankacılık uygulamaları, aracı kurum uygulamaları ve insan kaynakları yönetim uygulamaları konusunda bilgi ve deneyim sahibidir.

Aktif olarak Bankacılık (Müşteri Yönetimi, Hazine, Sabit Getiri, Swift, EFT, EMKT, Çek/Senet, Custody, Demirbaş, İthalat/İhracat, Bankacılık Muhasebesi, Mevduat, Yasal Raporlamalar, Resmi Defterler vs.) ve Sermaye Piyasaları (Müşteri Yönetimi, Operasyon, Yatırım Fonları, Hisse işlemleri, Vadeli İşlemler, Opsiyon, Fix, EXAPI, VOBAPI, Cari İşlemler, ICM, Aracı Kurum Muhasebesi, Yasal Raporlar, Resmi Defterler, Sabit Getiri, Kaldıraçlı İşlemler vs. ) uygulamaları konusunda çözümler sunan birimin yönetciliğin yapmaktadır.

Cengiz Uyar, İstanbul Universitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 

Gizem Güneşdoğdu
Grup Müdürü, Faktoring Çözümleri

BIS’e 2009 yılında katılan Gizem Güneşdoğdu, geçmişte birçok finansal kurumda farklı pozisyonlarda çalışmış, son olarak da dünyanın önde gelen danışmanlık firmasında danışman olarak görev almıştır. Gizem Güneşdoğdu, Faktoring sektörünün en saygın kuruluşlarının tercih ettiği “InFact” ürününün yer aldığı Faktoring Grubunda, şu anda Grup Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Gizem Güneşdoğdu, 2003 yılında Koç Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. 

Serhat Önal
Grup Müdürü, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Uygulamalar Çözümleri

BIS’e 2009 yılında katılan Serhat Önal, geçmişte çeşitli yazılım firmalarında yazılım uzmanı, sistem analisti ve proje yöneticisi pozisyonlarında çalışmıştır. PMP sertifikalı yöneticilerden biri olan Serhat Önal, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Uygulamalar Çözümleri yönetiminden sorumludur.

Serhat Önal, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans diplomasını da 2005 yılında Kadir Has Üniversitesi İşletme bölümünden almıştır. 

Nezir Koçkat

Grup Müdürü, Veri Ambarı ve İş Zekası

BIS’e 2017 yılında katılan Nezir Koçkat, geçmişte çeşitli kurumsal ve danışmanlık firmalarında Veri Ambarı ve İş Zekası alanlarında uzman , danışman ve yönetici olarak görev almıştır.

Bankacılık, sigorta ve GSM sektörlerinde bir çok proje yapmıştır.  BIS’te, Veri Ambarı ve İş Zekası grubunu yönetmektedir.

 

2007 yılında Doğuş Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu)  bölümünden mezun olmuştur.